Jdi na obsah Jdi na menu
 


TOP červení studenti – Čelenky

 V posledním dílu článků o TOP červených studentech jsem si dovolil zabrousit ke kolejnímu ocenění, které já osobně vnímám (po Ceně Godrika Nebelvíra) jako nejvyšší možné ohodnocení v koleji.

nebel-celenka.gif

Nebelvírská čelenka s rubínem pochází z roku Zima 2011, kdy byla stvořena, vyrobena a poprvé i poslána do oběhu. Od samého počátku se tyto čelenky dávají naprosto shodným způsobem. Teď budu doufat, že nevyzradím nic, co bych neměl, ale to určitě ne!

Pro udělování této velmi vzácné čelenky posílá madam Bete anketu všem červeným studentům. V ní se dotazuje na dvě jména (pouhá dvě jména! Víte, jaký je to stres, abyste do těch dvou jmen vecpali celé kolejní vedení najednou?), kterým bychom za onen rok čelenku udělili. No a samozřejmostí k tomu je i napsat, proč si myslíme, že si dotyčné osoby čelenku zaslouží.

Zdá se to jednoduché, že? Ale není! Do vybírání totiž spadají i ti, kteří čelenku mají z let předešlých. Tedy se teoreticky může klidně stát, že daný rok čelenku nedostane vůbec nikdo, protože nejopěvovanější ji již mají. No a zapomněl jsem na to nejdůležitější! Každý student tedy pošle své dva milované a obdivované. K madam Bete dojde hafo sov, ve kterých jsou různé dvojice, ona je sečte a zakroužkuje si dva (vyjímečně tři) nejopěvovanější červené studenty, kteří si za daný rok čelenku nejspíše nejvíc zaslouží.

Nyní tedy přejděme k prvnímu roku udělování. Ten se na vývěskách člověk nedočte, ale když není líný, tak si ho najde v kumbále. No a čelenku tehdy nemohl dostat nikdo jiný, než opěvovávána primuska Jane Mooren. No a s ní čelenku dostal dlouholetý famfrpálový kapitán a stálá kolejní opora Nebelbrach Mechacha.

V dalším ročníku se stalo právě to, na co jsem upozorňoval výše. Ale pojďme hezky popořádku! První byla v tomto roce ankety prefekta Esperanza Milagrosa a ona si tedy mohla s velkým úsměvem čelenku odnést do svých komnat. No a na místě druhém byl Nebelbrach Mechacha, který však čelenku vlastnil z roku předešlého, takže mu byla oprášena a naleštěna vytuněným kouzlem slečny kolejní. Čelenka tedy tento rok byla udělena „pouze“ jedna.

Rok další byl však ozvláštněn tím, že madam Bete si pro sebe nenechala celý žebříček, ale všechny hlasy hezky naprášila celé koleji. Tento rok hlasování vyhrála Nerys Heliabel Ghostfieldová (10 hlasů), která si tak mohla odnést s pláštěm i čelenku. Na druhém místě s osmi hlasy byla Jane Mooren, které se čelenka oprášila. No a alespoň hlas získalo dvanáct lidí. Mezi nimi byli prefekti Neb (5 hl)  a Espe (3 hl), šéfredaktorka Niane (3 hl), famfrpálová kapitánka Reb (2 hl) a správkyně kolejního kumbálu Meredith (1 hl), ale i dva nováčci – Oliver McCollin (2 hl) a Marla Fierté (1 hl).

Rok Léto 2012 byl opět o trochu zajímavější. Vyhrála opět stávající prefektka – Emily Smith (11 hl). No a na místě druhém se sešla tehdy shoda. Osm hlasů totiž dostala (opět) Jane Mooren, ale s ní i Esperanza Milagrosa. Naštěstí měly obě svou čelenku z dřívějška, takže se půlit nemusela. Druhá prefektka Nerys se ocitla na čtvrtém místě o jediný bod za děvčaty. Pět hlasů doputovalo na můj účet a dva hlasy dostaly Reb s Meggie Ufíkovou (tehdejší prvačkou!). Alespoň hlas dostaly další dvě prvačky – Alice Way a Olivie Windy. Spolu s nimi si hlas odnesla dlouholetá opora v podobě Neba a ještě děvčata starající se o Lví Tlapou – Kirsten a Niane.

Následující rok s jeho anketou však ukázaly, jak dokáže být celá kolej velmi rozpolcena. První tři místa totiž od sebe nebyla skoro vůbec daleko vzdálena. Vítězem se stal tehdejší prefekt Oliver s dvanácti hlasy. O jediný hlas za ní byla primuska Nerys. No a o další hlásek za ní se schovávala Jane. Čelenku jsem si odnesl však jenom já, protože Ner s Jane již svou vlastnily. Čtyři hlasy si za vše, co pro kolej tehdy udělala, odnesla Lily Peterson – správkyně obrazárny (a brzy jmenovaná prefektka). Dva hlasy si udržela Meggie a k ní přiskočila novačka Hekatea Centaurix. Jeden hlas dostali opět Olivka s Nebem. K nim se přidaly Aliss, Ciss a Reb.

A rok zatím poslední přinesl tři nové nositelky Neblevírské čelenky s rubínem. Pomyslnou vítězkou se stala Lily Peterson s jedenácti hlasy. Za ní se odehrála shoda Rebeccy Shadowfang a Hekatey Centaurix s hlasy devíti. Jak jsem již předestřel, ani jedna z této trojce čelenku nevlastnila a slečna kolejní dělení čelenky neschvaluje, proto se udělily celé tři kusy! Hlasů pět dostal druhý prefekt Oliver a čtyři hlasy si odnesla (velmi šokovaná) Narcissa Teacherová. Dva hlasy získali Jane s Nebem. Jeden hlas dostala (již asi symbolicky!) znovu Olivka. Spolu s ní se hlasu dočkaly i Aliss, Bilk, Espe a Nerys. No a překvapením bylo i to, že hlas získal kolejní duch – Phosgen Crestfall.

Co z toho vyplývá? No samozřejmě, že pro některé je anketa stále trochu o oblíbenosti, ale ve většině případů tomu tak není. Stejně tak se ve většině případů nehraje na to, zda ten či onen čelenku vlastní.

Kdo ji dostane letos? Nedá se soudit! Je teprve začátek roku a ještě nikdo nepředvedl, co v něm je.  A já tedy přeji všem, aby dokázali většině koleje, že oni by mohli být adepty na čelenku, no a pokud u nás nejste, můžete třeba jen fandit svým kamarádům!

Zdar a sílu!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář