Jdi na obsah Jdi na menu
 


(Ne)známá Mary Sedláčková: po Hogwarts se mi hrozně stýskalo

Psal se únor 2010, když Moudrý klobouk poslal do Nebelvíru malou a nenápadnou slečnu, Mary Sedláčkovou. Vystudovala tu první ročník, nastoupila do ročníku druhého, avšak v jeho průběhu školu opustila. Nyní, po necelých šesti hogwartských letech, se nám vrací zpět, plná sil a nového elánu. Jak na svůj dřívější pobyt na škole vzpomíná? A jaké jsou její plány do budoucna? Na to vše a mnohem více jsem se jí zeptala před koncem července v exkluzivním rozhovoru.

mary.png

B.O.: Slečno Mary, v první řadě vás moc vítám zpět na škole. Doufám, že se vám tu bude mezi námi líbit. - mile se na slečnu usměje - Řekněte mi, na naši školu jste se registrovala v lednu 2010, což je už pěkná kupa let zpátky. Pamatujete si na tu dobu ještě nebo to máte v paměti už spíše jen mlhavé? 

M.S.: - zamyslí se a po chvíli praví - No, něco si vybavuji. Bylo mi pouhých 12 let a moc jsem nevěděla, jak tato škola funguje. Neměla jsem moc nápadů na domácí úkoly, měla jsem i moc dluhů... - ušklíbne se - 

 B.O.:  - přikyvuje - Ano, vypátrala jsem, že jste tu vystudovala tři předměty - Bylinkářství, Magické kameny a Létání na koštěti. A souhlasím, že to jsou všechno docela náročné předměty, dobré nápady a kreativita byly určitě potřeba. Nicméně nemohlo to být s vámi zase tak špatné, když jste postoupila do druhého ročníku. - spiklenecky na slečnu mrkne - Prozradíte nám, proč jste školu opustila? Bylo to právě kvůli tomu, že jste se tu necítila dobře, nebo za tím bylo něco jiného?

 M.S.: - zamyslí se - No, myslím, že jsem jich studovala i víc, ale nejspíš mě vyloučili za velké množství T. Opravdu si to moc nevybavuji. Jinak ze školy mě nakonec vyloučili za neaktivitu. Nějak jsem sem už nechodila. Nevím, čím to bylo, ale myslím, že mě zatěžovala škola... - přemýšlí - Je to vážně kupa let zpátky.

 B.O.:  No dobré, tak když si to už ani nepamatujete, tak si škrtám otázku „myslíte si, že teď už budete mít času dost“. - uličnicky se na slečnu zazubí a rychle si přeškrtává v bločku celý řádek -  A prozradíte, z jakého důvodu jste se nyní obnovila? Byla to čistá zvědavost, jak hrad vypadá po letech, nebo se vám prostě po škole čar a kouzel zastesklo?

 M.S.: No hrozně se mi po ní stýskalo. Chtěla jsem prostě zpátky do této úžasné školy. - začervená se -

 B.O.:  Jé, to zní opravdu hezky! Po čem se vám stýskalo nejvíc? 

M.S.: Nejvíc se mi stýskalo po kamarádech, koleji a výuce. - usměje se - 

 B.O.:  - pokýve hlavou a zamyslí se – Tak kolej a výuka se vám určitě splní, ale... Jsou tu ještě vůbec někteří z vašich tehdejších kamarádů? Já samozřejmě vím, že je na škole pár lidí, kteří si na vás pamatují, ovšem otázkou je, jestli jste zrovna s těmito dnes vlastně již kmety tehdy komunikovala nějak více.

 M.S.: No, více jsem se tu bavila hlavně s Narcissou, s Mel z Havru... A komunikovaly... pouze jsme si povídaly tu na škole. - nesměle se usměje - Jinak se tu teď registrovala moje kamarádka z reálného života. Takže doufám, že tu obě vydržíme co nejdéle. - radostně se zazubí -

 B.O.: No tedy, doufám, že ji uvítáme v Nebelvíru! - také se na slečnu usměje - A máte pravdu, už toho vzpomínání bylo dost - jak si zatím užíváte prázdniny? Děláte třeba soutěže, nebo zatím odpočíváte v kolejní místnosti?

 M.S.: No jak se říká, každá korunka je k něčemu dobrá, takže spíše dělám soutěže, na které se zmůžu. Občas si zajdu zahádat slovíčka do ďáblovy jámy, samozřejmě odpočívám i v kolejní místnosti a nebo jen tak bloudím po hradě. - usměje se -

 B.O.:  Máte už vybrané předměty, na které byste se chtěla v září přihlásit?

 M.S.: - hluboce se zamyslí - Záleží hlavně na financích. Chtěla bych pokračovat v Létání na koštěti, potom bych šla na Kouzelnickou angličtinu pro začátečníky, Osobnosti světa kouzel- významně mrkne na profesorku - dále na Bystrozorství, Artušovské legendy a pak možná ještě na Předmět Kočka - tvor v kouzelnickém světě... No jak říkám, podle možností a financí. - culí se -

 B.O.:  Tedy, chápu, takový seznam už díru do peněženky docela udělá. - směje se - A mám tu ještě poslední otázku, abych vás moc neokrádala o večer – hodláte se věnovat famfrpálu? V minulosti jste se hřišti spíše vyhýbala, nezměnila jste třeba v tomto směru názor?

 M.S.: Ano, letos bych chtěla konečně začít. Můj velký sen je být chytačem. - usměje se - Ale záleží na tom, jak mi to půjde..

 B.O.:  Hm, tak chytač. - zakucká se - To asi kapitána klepne, toho chce teď trénovat každý. - neubrání se poťouchlému úsměvu -   Ale jistě, uvidíme, jak se věci ještě vyvinou. Já vám moc děkuji za příjemný rozhovor a přeji vám pěkný zbytek prázdnin!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Skvělé ! =´)

(Tasha Dewgong, 4. 8. 2013 9:46)

moc pěkný rozhovor ! =)