Noví magíci
Jistě si každý z vás (tedy alespoň většina z vás) povšimla toho, že Sál rady pracoval, aby vám přinesl co možná největší škálu nových magíků. Ač jsou magíci, co neprošli, magíků, kteří prošli skrz schvalovací řízení vedení školy, je mnoho. Z první vlny už má každý svůj vlastní vybraný název, nová vlna teprve nedávno dorazila do Odboru pro rozvoj hradu, takže se teprve započala bitva o jejich názvy, ale já si vzal drobnohled a prozkoumal všechny návrhy magíků. A co jsem vám zjistil?
Tak v první řadě je mnoho názvů, které si lidé uzpůsobovali z již existujících názvů magíků. Příkladem je „Hovínko, kam se podíváš“, který je vlastně převzat z „Fazolka, kam se podíváš“ a ze stejného magíka vzešel pravděpodobně i název „Předmět, kam se podíváš“. Další případ je i „Bez práce nejsou galáče“, který nám poukazuje též na magíka „Bez práce nejsou koláče“.
Dále jsem našel i názvy shodné s jinými magíky, jako třeba Knihomol, Opora poháru, a nebo ještě třeba Včelka.
Následují magíci, u kterých se naši mladí (či staří) kouzelníci nechali inspirovat mudly. A to králičí duo Bob a bobek, které jsme mohli mít za 300 sovích exkrementů. Dále jsme za uklízení dárečků po sovách mohli mít i třeba Popelku (proč nikoho nenapadla princezna na hrášku?!) a ještě byl na výběr Hovnocuc. Pak tu máme ještě magíka „Paní učitelko, já to vím“ a upřímně nechápu, kdo s tím k nám přišel! Vždyť my tu máme profesory! Učitelé jsou pro mudly, kouzelníci zvládají profesory! Do této kategorie patří i zároveň nejdelší název, který se tam nacházel, jedná se o magíka „ Adept na zápis do Guinessovy knihy rekordů v kategorii nejvíce dokončených seminářů“ (pro neznalé, jako já, Guinessova kniha rekordů v sobě ukrývá rekordy mudlů v čemkoli je zrovna napadne). Pak zde máme ještě „Fifty shades of school“, což bezpochyby napadlo nějakého velkého fanouška mudlovské knihy „Fifty shades of grey“. A ještě se vraťme k pohádkám, neboť tam padl nápad i na magíka „Má tři vlasy“ .. ne .. špatně! Název byl vlastně „Děd vševěd“. A pro sportovce tu pak byla možnost běžet na dlouhou trať, či si rovnou střihnout půlmaraton a maraton v předmětech. Ale magík, kterého by jistě ocenila nejmenovaná červená, Sherlock Holmes by byl jistě krásnou motivací pro sběr peněz v jámě.
Jako samostatnou kategorii bychom mohli dát věhlasném hujerství. Navrhovaný název Hujer najdete prakticky kdekoli v oblasti výuky. Jednou tam dokonce najdete, že se Vám samotný Hujer nemůže rovnat! Ještě jeden magík nese název po samotném Hujerovi a to magík „Švestičky ze zahrádky“ (aneb jak Hujer uplácí). Ale někteří zase měli jako větší ideál hujerství hermionství. Tedy magík s názvem Hermiona Grangerová vypovídá sám o sobě. To pak též vypovídá i Hermionin odkaz. Do této kategorie se řadí i valná většina dalších názvů, které byli velmi neoriginální a člověk tam viděl jen pouhé Šprt či Šplhoun.
U některých případů je viditelné, že některé názvy pochází z jedné a té samé hlavy. Jedním z nich je úspěšné Pulírexo a následující Pulírexo maxima. Ale daleko pěknější je pak série Hovík, Superhovík, Hovík expert a Hovík profesionál. No řekněte, nechtěli byste mít takovou sbírku? Či pak trochu kratší bylo Soví exkrementolog a Expresní soví exkrementolog. Také krásné, že?
Dále bychom mohli hovořit ještě třeba o nějakých těch příslovích, či prostě pořekadlech. Třeba „Vyseminářovat mozek z hlavy“ zní naprosto krásně! Nebo se dvakrát opakoval název „Co se v mládí naučíš...“ ve stáří stejně zapomeneš. Dále pak máme třeba přísloví „Kolik předmětů umíš, tolikrát jsi studentem“, ač bych možná dal, kolik předmětů vystuduješ, ať je to přesnější -mrkne-. Nebo si můžete vybrat předmět Kouzelnické kulinářství u madam Aki, protože magík „Předměty prochází žaludkem“ hovoří právě o něm! Pokud jste si mysleli, že láska je na nic, tak jste na omylu, u mudlů jí můžete přenést hory, u kouzelníků předměty. Můžete mít ještě navíc pro strach vyděláno, což se vyplatí, když mudlové si pro strach jen zašpiní spodní prádlo! Poslední kouzelnicky laděný je magík inspirovaný jiným existujícím magíkem, tento nový zní „Dobrý kouzelník pro srpec i přes plot skočí“, ale protože se měl udělovat za ďáblovu jámu, možná bych dal, že i do jámy skočí!
Plus dále máme ještě přísloví, která nám zůstala po mudlovsku zachována, jako je „Práce kvapná, málo platná“. Nebo můžeme jít s kůží na trh, ale upozorňuji, že to máme chodit s kůží koz, protože pak z toho asi dostaneme ten diplom.
Velice oblíbené bylo pojmenovávání větou či nějakým zajímavým slovním spojením. Například zde máme „Po výuce trhá ruce“. K tomu přidáme ještě „Budu jako Merlin“ a bude mít Merlina bez rukou! Ale pak tu máme třeba magíka, který vypovídá o některých osobách, tedy „Odpočinek až po smrti“. KOZA pak sklízela kdejaké narážky, protože si vyslechla i třeba „Jako koza rohatá“. Někdo pak kozu strčil do ZOO, když prohlásil, že máme rádi zoo. Ovšem našel se i chrabrý zachránce, který označil magíka za Krotitele domestikované zvěře. A ještě si můžete užívat hrátek s ďáblem pod kontrolou, ale čí? To jsem se nedozvěděl!
A jaké názvy byly originály nad originály? Takový Gurmán za uklízení sovích bobánků byl skvělý! Osmdesátník byl též skvělý, ač mne to poměrně uráželo, když mám 80 seminářů splněných, ale osmdesát mi ještě není -pokrčí nos-. Originálem bylo i „Malý skok přes kozu, ale velký skok do života“, ale nevím, kdo by teda přes kozu skákal, když si může kozu složit. A dávejte si pozor na to, že můžete mít někde mezi sebou Chucka Ďáblise. Dál můžete mít Dřevený zadek, když budete sedět na těch seminářích dost často.
A mým vítězem se stal magík s názvem „:P“. No nebyl dokonalý?!